About

Welcome!

Zaczęłam pisać blog, kiedy zdecydowałam się zostać w USA na dłużej. Chciałam mieć swoje wirtualne miejsce, żeby pozostać w kontakcie z moją rodziną i przyjaciólmi.

Urodziłam się w Krakowie, gdzie skończyłam socjologię na UJ. Mieszkałam też w Londynie i w Francji.

Stany są wyjątkowym krajem. Pełno tu inspiracji twórczych, pięknej natury. Podoba mi się przyjazna i optymistyczna atmosfera. Ale niektóre prawa i normy społeczne nie są łatwe do przyswojenia dla Europejczyka.

Od kiedy zostałam mamą, mam jeszcze inny powód do pisania. Kiedy moja córka dorośnie będzie mogła poczytać mój pamiętnik z pierwszych lat zamieszkania w USA.

W ciągu trzech lat przeprowadziliśmy się już trzy razy. Teraz piszę z Berkeley, gdzie mieszkam z Różą i moim mężem, którego poznałam na kursie języka rosyjskiego w Kijowie!

Mam też konto na InstagramieFollow me.

Helena

                                                              ***** 

I started this blog about two years ago (on Blogger) when I decided to stay in the USA for a longer time. I needed a platform to stay in touch with my family and friends. I was born in Krakow, but I also lived in London, France and Warsaw.

The USA is a unique place, full of inspirations, and beautiful nature. I value its friendly and optimistic atmosphere. However some of its laws and social standards are very much different than those in Europe.

Now that I’m a new mom, I am so happy I started blogging, as I will one day be able to show this diary of my first years in the USA to my daughter Rose. Now we live in San Francisco together with my husband Dean, whom I met taking a Russian class in Kiev (!!!).

Helena

Looking forward to hearning from you.

I also have an Instagram profile. Follow me!

helenaszostk@gmail.com

IMG_1675

Leave a Reply

Your email address will not be published.